img

Doğal GranitGRANİT: Granit,yer kürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde kuars,feldispat ve mika gibi çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal yapı malzemesidir.

DOĞAL GRANİT

Kimine göre bir kaya,kimine göre güzel bir manzaranın detayı,kimine göre isedeğerli bir maden. O, doğanın bize sunduğu bir sağlamlık sembolü.......GRANİT

GÜNEŞE SELAM

Milyonlarca yıldır toprağın bağrında yatan ;KOZAK TAŞI GRANİT; güneşe selam verdiğinde insanlara da gülümsemeye başlar. Usta sanatkarlarımızın ellerinde şekillenirken güzelleşir,güzelleştikçe insanlara mutluluk ve çevreye zevk katar ………… SAĞLAMLIK…….

EĞİNKA GRANİT:

Konusunda uzman personeli,modern makine parkı ile sektörde SÜREKLİ KALİTE anlayışını ilke edinen EGİNKA GRANİT imalattan uygulamaya sizlere hizmet vermektedir……… GÜVEN……

TAŞDA PARLAYAN ALIN TERİ

Firmamızın usta personelleri,alın terinin damladığı en sert taşlara en modern ve en teknik araçlarla şekil vermektedirler. Üretilen en küçük parçada dahi alın terinin parıltısı vardır….EMEK….. KALİTE….

EĞİNKA GRANİT

Granit blokları 4x6,6x8,8x10,9x11,10x20,15x17 ve 18x20 ebatlarında standart olarak kesilir. Kullanılacak olduğu uygulama alanındaki duruma göre değişik ebatlarda da kesim yapılmaktadır…STANDART….

BERGAMA,KOZAK;TANDÜNYAYA: Dünyanın en kaliteli Granitlerinin yatağı Kozaktadır.Dünya ülkelerinde ,özelikle Avrupa ülkelerinde,ısrarla aranan BERGAMA TAŞI park,bahçe,sokak,cadde,kampüs,tören sahalarıgibi çevre düzenlemesinde mükemmel bir dekor aracıdır.Başta almanya,İsviçre,Yunanistanve Avusturya gibi ülkelere deniz yoluyla ihraç edilen Bergama granit taşı mimari yapılarda da sağlamlık ve sağlık açısından olduğu kadar otantik bir görünüm vermesi diğer bir tercih sebebidir.bu özellikleri yle dünyaya damgasını vururken Türkiyenin de adını gündemde tutmaktadır……..İSTİKRAR…….

ESTETİK

Üstün özelikleriyle BERGAMA GRANİTİ,çevre düzenlemeleri ,cadde,sokak,park ve bir çok mimari yapıya estetik görüntüler kazandırır.
Geçmişten Günümüze Granit

Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde kuvars, feldispat ve mika gibi çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal yapı malzemesidir. Bu değişik minerallerin kompozisyonunun meydana getirdiği doku yapısı ve zengin renk skalasının oluşturduğu estetik görünüm ve sağlamlık, granitin tarih boyunca aranılan en sert yapı malzemesi olmasına neden olmuştur.

Eski çağlarda elde edilmesi ve işlenmesi çok zor şartlarda gerçekleştirilen granit, günümüzde ileri teknoloji ve gelişmiş üretim teknikleri ile işlenerek mimari projelerde istenilen boyut ve formlarda üretilerek doğal, sağlam, estetik ve prestijli bir yapı malzemesi olarak kullanım olanağına kavuşmuştur. Granit uzun ömürlü ve sağlam bir yapı malzemesi olarak her türlü iç ve dış cephe kullanımlarına olanak tanımaktadır. Doğadaki en sert yapı malzemesi olması nedeniyle granit diğer yapay malzemelerde görülebilecek dezavantajları taşımaz.

Doğal Granitin Avantajları

Hijyeniktir, estetiktir, sert cisimlerin darbelerine dayanıklıdır, doku ve rengini hep muhafaza eder, ısıdan etkilenmez, yanmaz, periyodik bakım gerektirmez. Yapı içi iklimi muhafaza eder, yapıları dış etkenlerden korur.

Günümüzde artık her alanda doğal olan tercih edilmektedir. Giysilerimizin kumaşlarının ipek, keten, pamuk olması ya da ev tekstilinde perdede, döşemeliklerde, aynı kumaşların kullanılmasının daha sağlıklı olması gibi, yapı malzemelerinde de yapay malzemelerden kaçınıp doğal olan tercih edilmelidir.

Doğal Granit Nerelere Uygulanır?

KULLANIM ALANLARI: GRANİT KÜPTAŞ,Şehiriçi yol ve kaldırımlarda,havaalanlarında,çarşılarda,şehir meydanlarında,otoparklarda,parklarda,havuzlarda ve bunlar gibi aşınmaya maruz kalan yerlerde kullanılmaktadır.GRANİT KÜP TAŞININ ayrı bir özelliğide her zaman sökülüp.maddi değerini koruyabilmesidir.yurt dışında kullanılmış eski taşlarada çok rağbet edildiğinden yapılan imalatların herhangi bir sebepten sökülmesi durumunda maddi olarak değerinden hiçbir şey kaybetmez ve firmamız satığı granit küp taşlarını günün imalat fiyatı üzerinden geri almayı kabul eder